Essex Chess Association

Essex Chess League 2004-2005


Main 2004/2005 Essex League Page   Division 1 Fixtures   Division 2 Fixtures   Division 3 Fixtures League Tables

All Fixtures
Tue 21-Sep Wanstead IV 5-1 Wanstead V WH Match Details
Tue 05-Oct Wanstead V 4-2 Wanstead IV WH Match Details
Thu 07-Oct Barking I 6-1 Ilford I Bar Match Details
Mon 11-Oct Ilford I 5-2 Shell Ilf Match Details
Tue 12-Oct Roding & Loughton II 4-2 Wanstead V R&L Match Details
Tue 12-Oct Wanstead II 7-1 Wanstead III WH Match Details
Thu 14-Oct Brentwood I 3-5 Upminster II Bardeswell Match Details
Fri 15-Oct Southend I 6-2 Powdermill Sou Match Details
Tue 19-Oct Roding & Loughton II 4-2 Barking III R&L Match Details
Tue 19-Oct Upminster I 2-5 Writtle Upm Match Details
Thu 21-Oct Basildon 3-4 Wanstead I Bas Match Details
Fri 22-Oct Southend II 2-6 Wanstead II Sou Match Details
Mon 25-Oct Ilford II 4-3 Barking II Ilf Match Details
Tue 26-Oct Roding & Loughton II 3-2 Upminster III R&L Match Details
Thu 28-Oct Barking I 3-4 Southend I Bar Match Details
Thu 28-Oct Brentwood II 1-4 Wanstead V Bardeswell Match Details
Mon 01-Nov Ilford I 5-2 Basildon Ilf Match Details
Tue 02-Nov Upminster I 3-5 Powdermill Upm Match Details
Tue 02-Nov Wanstead IV 4-1 Roding & Loughton II WH Match Details
Wed 03-Nov Thurrock 5-1 Upminster III Grays WMC Match Details
Tue 09-Nov Upminster II 4-4 Wanstead III Upm Match Details
Tue 09-Nov Wanstead I 6-2 Shell WH Match Details
Thu 11-Nov Barking III 3-2 Brentwood II Bar Match Details
Mon 15-Nov Ilford II 3-5 Wanstead II Ilf Match Details
Tue 16-Nov Roding & Loughton I 6-2 Southend II R&L Match Details
Tue 16-Nov Shell 3-4 Upminster I She Match Details
Mon 22-Nov Ilford I 2-5 Wanstead I Ilf Match Details
Tue 23-Nov Roding & Loughton II 3-2 Brentwood II R&L Match Details
Tue 23-Nov Upminster III 1-4 Barking III Upm Match Details
Tue 23-Nov Wanstead III 6-2 Southend II WH Match Details
Tue 23-Nov Wanstead IV 2-4 Thurrock WH Match Details
Tue 30-Nov Waltham Forest 5-3 Basildon WF Match Details
Tue 30-Nov Wanstead V 2-3 Upminster III WH Match Details
Thu 02-Dec Barking II 5-2 Roding & Loughton I Bar Match Details
Thu 02-Dec Brentwood I 4-4 Wanstead III Bardeswell Match Details
Fri 03-Dec Southend II 6-1 Ilford II Sou Match Details
Tue 07-Dec Upminster I 3-4 Barking I Upm Match Details
Wed 08-Dec Powdermill 3-5 Ilford I Pow Match Details
Wed 08-Dec Thurrock 3-3 Brentwood II Grays WMC Match Details
Thu 09-Dec Barking II 4-2 Southend II Bar Match Details
Tue 14-Dec Upminster II 2-6 Barking II Upm Match Details
Tue 14-Dec Wanstead III 4-3 Roding & Loughton I WH Match Details
Wed 15-Dec Thurrock 4-1 Wanstead V Grays WMC Match Details
Thu 16-Dec Barking II 5-3 Wanstead III Bar Match Details
Tue 21-Dec Wanstead I 3-4 Powdermill WH Match Details
Tue 21-Dec Wanstead III 4-3 Ilford II WH Match Details
Thu 06-Jan Brentwood I 3-4 Ilford II Bardeswell Match Details
Tue 11-Jan Shell 1-6 Powdermill She Match Details
Tue 11-Jan Upminster III 3-3 Roding & Loughton II Upm Match Details
Wed 12-Jan Writtle 7-1 Southend I Wri Match Details
Thu 13-Jan Barking III 4-1 Wanstead V Bar Match Details
Tue 18-Jan Upminster II 4-4 Roding & Loughton I Upm Match Details
Tue 18-Jan Wanstead I 5-3 Barking I WH Match Details
Tue 18-Jan Wanstead V 3-2 Brentwood II WH Match Details
Wed 19-Jan Thurrock 1-4 Wanstead IV Grays WMC Match Details
Thu 20-Jan Barking III 3-2 Upminster III Bar Match Details
Fri 21-Jan Southend I 5-2 Basildon Sou Match Details
Mon 24-Jan Ilford I 5-3 Upminster I Ilf Match Details
Tue 25-Jan Shell 2-6 Barking I She Match Details
Tue 25-Jan Wanstead I 6-2 Southend I WH Match Details
Tue 25-Jan Wanstead V 1-4 Roding & Loughton II WH Match Details
Wed 26-Jan Writtle 7- Waltham Forest Wri Match Details
Thu 27-Jan Barking III 4-2 Wanstead IV Bar Match Details
Thu 27-Jan Brentwood II 1-5 Upminster III Bardeswell Match Details
Tue 01-Feb Upminster III 2-4 Thurrock Upm Match Details
Tue 01-Feb Wanstead II 5-2 Barking II WH Match Details
Thu 03-Feb Barking III 3-3 Roding & Loughton II Bar Match Details
Mon 07-Feb Ilford II 6-2 Upminster II Ilf Match Details
Wed 09-Feb Thurrock 2-4 Roding & Loughton II Grays WMC Match Details
Wed 09-Feb Writtle 4-4 Basildon Wri Match Details
Thu 10-Feb Brentwood II 2-4 Wanstead IV Bardeswell Match Details
Tue 15-Feb Roding & Loughton I 2-6 Wanstead II R&L Match Details
Tue 15-Feb Upminster I 5-3 Waltham Forest Upm Match Details
Tue 15-Feb Wanstead IV 4-1 Upminster III WH Match Details
Fri 18-Feb Southend II 6-2 Brentwood I Sou Match Details
Tue 22-Feb Upminster III 2-4 Brentwood II Upm Match Details
Tue 22-Feb Waltham Forest 2-5 Wanstead I WF Match Details
Tue 22-Feb Wanstead V 5-1 Thurrock WH Match Details
Wed 23-Feb Powdermill 3-5 Writtle Pow Match Details
Mon 28-Feb Ilford II 5-2 Roding & Loughton I Ilf Match Details
Thu 03-Mar Brentwood I 8-0 Barking II Bardeswell Match Details
Tue 08-Mar Roding & Loughton II 1-4 Wanstead IV R&L Match Details
Tue 08-Mar Wanstead I 6-2 Upminster I WH Match Details
Thu 10-Mar Barking I 8-0 Waltham Forest Bar Match Details
Thu 10-Mar Brentwood II 3-2 Thurrock Bardeswell Match Details
Mon 14-Mar Ilford I 2-6 Writtle Ilf Match Details
Tue 15-Mar Wanstead II 5-3 Brentwood I WH Match Details
Tue 15-Mar Wanstead IV 3-3 Barking III WH Match Details
Wed 16-Mar Powdermill 3-4 Waltham Forest Pow Match Details
Tue 22-Mar Roding & Loughton II 4-2 Thurrock R&L Match Details
Tue 22-Mar Shell 3-4 Writtle She Match Details
Tue 22-Mar Upminster I 4-4 Southend I Upm Match Details
Tue 29-Mar Wanstead II 6-1 Upminster II WH Match Details
Tue 29-Mar Wanstead IV 4-1 Brentwood II WH Match Details
Tue 05-Apr Upminster III 5- Wanstead V Upm Match Details
Tue 05-Apr Waltham Forest -7 Ilford I WF Match Details
Thu 07-Apr Brentwood II 3-2 Roding & Loughton II Bardeswell Match Details
Tue 12-Apr Roding & Loughton I 2-5 Brentwood I R&L Match Details
Wed 13-Apr Thurrock 2-3 Barking III Grays WMC Match Details
Thu 14-Apr Basildon 4-3 Shell Bas Match Details
Tue 19-Apr Upminster III 3-2 Wanstead IV Upm Match Details
Tue 19-Apr Waltham Forest 3-5 Southend I WF Match Details
Wed 20-Apr Writtle 3-4 Wanstead I Wri Match Details
Thu 21-Apr Barking III 3-3 Thurrock Bar Match Details
Thu 21-Apr Basildon 4-3 Upminster I Bas Match Details
Fri 22-Apr Southend I 4-3 Shell Sou Match Details
Tue 26-Apr Upminster II 6-2 Southend II Upm Match Details
Tue 26-Apr Waltham Forest 6-2 Shell WF Match Details
Tue 26-Apr Wanstead V 5-1 Barking III WH Match Details
Thu 28-Apr Barking I 2-6 Writtle Bar Match Details
Thu 28-Apr Basildon 8-0 Powdermill Bas Match Details
Fri 29-Apr Southend I 5-2 Ilford I Sou Match Details
Wed 04-May Powdermill 4-3 Barking I Pow Match Details
Thu 05-May Brentwood II 2-3 Barking III Bardeswell Match Details
Thu 12-May Basildon 5-2 Barking I Progression Match Details

Main 2004/2005 Essex League Page   Division 1 Fixtures   Division 2 Fixtures   Division 3 Fixtures League Tables

Last Updated: Wednesday 29 June 2005 11:27