Essex Chess Association

Essex Chess League 2005-2006


Main 2005/2006 Essex League Page   Division 1 Fixtures   Division 2 Fixtures   Division 3 Fixtures League Tables

All Fixtures
Mon 03-Oct Ilford II 4-3 Wanstead III Ilford (Redbridge) Match Details
Tue 04-Oct Wanstead II 3-5 Wanstead I Wanstead House Match Details
Wed 05-Oct Thurrock II 1-5 Thurrock I Grays Working Mens Club Match Details
Thu 06-Oct Barking II 4-3 Upminster II Barking (StE) Match Details
Tue 11-Oct Roding & Loughton II 2-3 Upminster III Loughton Match Details
Tue 11-Oct Wanstead IV 4-1 Wanstead V Wanstead House Match Details
Wed 12-Oct Thurrock I 5- Thurrock II Grays Working Mens Club Match Details
Mon 17-Oct Ilford I 5-3 Barking I Ilford (Redbridge) Match Details
Tue 18-Oct Roding & Loughton II 5-1 Thurrock II Loughton Match Details
Tue 18-Oct Wanstead I 4-3 Basildon Wanstead House Match Details
Tue 18-Oct Wanstead V -5 Wanstead IV Wanstead House Match Details
Fri 21-Oct Southend I 2-6 Wanstead I Southend-on-Sea (BC) Match Details
Tue 25-Oct Roding & Loughton II 2-3 Brentwood II Loughton Match Details
Tue 25-Oct Upminster I 2-6 Ilford I Upminster (StL) Match Details
Thu 27-Oct Basildon 3-5 Southend I Basildon Progression Match Details
Tue 01-Nov Roding & Loughton II -5 Wanstead IV Loughton Match Details
Wed 02-Nov Thurrock II 2-3 Wanstead V Grays Working Mens Club Match Details
Thu 03-Nov Barking III 4-2 Upminster III Barking (StE) Match Details
Thu 03-Nov Brentwood I 6-1 Powdermill Bardeswell Social Club Match Details
Fri 04-Nov Southend II 2-5 Wanstead III Southend-on-Sea (BC) Match Details
Tue 08-Nov Wanstead III 3-4 Upminster II Wanstead House Match Details
Tue 08-Nov Wanstead V 2-4 Thurrock I Wanstead House Match Details
Tue 15-Nov Shell 4-4 Ilford I Shell Club Match Details
Wed 16-Nov Thurrock I 3-2 Upminster III Grays Working Mens Club Match Details
Thu 17-Nov Barking III 4-1 Roding & Loughton II Barking (StE) Match Details
Mon 21-Nov Ilford II 5-3 Southend II Ilford (Redbridge) Match Details
Tue 22-Nov Roding & Loughton I 4-3 Wanstead III Loughton Match Details
Tue 22-Nov Upminster III 1-4 Thurrock I Upminster (StL) Match Details
Tue 22-Nov Waltham Forest 2-6 Writtle Leytonstone Match Details
Thu 24-Nov Barking III 5-1 Wanstead V Barking (StE) Match Details
Tue 29-Nov Shell 3-4 Waltham Forest Shell Club Match Details
Tue 29-Nov Wanstead II 1-7 Basildon Wanstead House Match Details
Tue 29-Nov Wanstead IV 4-1 Roding & Loughton II Wanstead House Match Details
Tue 29-Nov Wanstead V 4-2 Thurrock II Wanstead House Match Details
Thu 01-Dec Barking II 5-2 Ilford II Barking (StE) Match Details
Thu 01-Dec Brentwood I 7-1 Southend II Bardeswell Social Club Match Details
Tue 06-Dec Roding & Loughton I 3-5 Barking II Loughton Match Details
Tue 06-Dec Upminster II 4-3 Powdermill Upminster (StL) Match Details
Thu 08-Dec Brentwood II 2-3 Thurrock I Bardeswell Social Club Match Details
Tue 13-Dec Upminster III 4-1 Wanstead V Upminster (StL) Match Details
Tue 13-Dec Wanstead I 3-5 Writtle Wanstead House Match Details
Tue 13-Dec Wanstead III 3-5 Brentwood I Wanstead House Match Details
Wed 14-Dec Thurrock I 4-2 Barking III Grays Working Mens Club Match Details
Thu 15-Dec Barking I 5-2 Upminster I Barking (StE) Match Details
Tue 20-Dec Wanstead I 4-4 Ilford I Wanstead House Match Details
Tue 20-Dec Wanstead III 2-5 Barking II Wanstead House Match Details
Thu 05-Jan Brentwood II 3-2 Wanstead IV Bardeswell Social Club Match Details
Fri 06-Jan Southend I 4-4 Upminster I Southend-on-Sea (BC) Match Details
Tue 10-Jan Shell 3-5 Southend I Shell Club Match Details
Tue 10-Jan Upminster II 3-5 Ilford II Upminster (StL) Match Details
Wed 11-Jan Thurrock I 3-2 Wanstead V Grays Working Mens Club Match Details
Mon 16-Jan Ilford II 5-3 Brentwood I Ilford (Redbridge) Match Details
Tue 17-Jan Upminster I 1-7 Wanstead I Upminster (StL) Match Details
Tue 17-Jan Wanstead IV 4-1 Barking III Wanstead House Match Details
Tue 17-Jan Wanstead V 1-4 Roding & Loughton II Wanstead House Match Details
Wed 18-Jan Thurrock II 2-4 Upminster III Grays Working Mens Club Match Details
Tue 24-Jan Roding & Loughton I 5-2 Upminster II Loughton Match Details
Tue 24-Jan Wanstead III 3-4 Powdermill Wanstead House Match Details
Thu 26-Jan Barking I 5-2 Wanstead II Barking (StE) Match Details
Thu 26-Jan Basildon 3-5 Writtle Basildon Progression Match Details
Mon 30-Jan Ilford I 5-3 Wanstead II Ilford (Redbridge) Match Details
Tue 31-Jan Wanstead V 2-4 Upminster III Wanstead House Match Details
Wed 01-Feb Powdermill 4-3 Southend II Waltham Abbey Match Details
Wed 01-Feb Thurrock II 1-5 Roding & Loughton II Grays Working Mens Club Match Details
Wed 01-Feb Writtle 6-2 Wanstead II Writtle Match Details
Thu 02-Feb Brentwood I 3-4 Barking II Bardeswell Social Club Match Details
Mon 06-Feb Ilford I 5-2 Waltham Forest Ilford (Redbridge) Match Details
Tue 07-Feb Upminster III 4-2 Thurrock II Upminster (StL) Match Details
Wed 08-Feb Writtle 5-3 Upminster I Writtle Match Details
Tue 14-Feb Roding & Loughton II 2-4 Thurrock I Loughton Match Details
Tue 14-Feb Wanstead II 4-4 Upminster I Wanstead House Match Details
Wed 15-Feb Thurrock II 4-1 Brentwood II Grays Working Mens Club Match Details
Thu 16-Feb Barking I 3-4 Shell Barking (StE) Match Details
Fri 17-Feb Southend I 2-6 Writtle Southend-on-Sea (BC) Match Details
Tue 21-Feb Roding & Loughton I 2-5 Ilford II Loughton Match Details
Tue 21-Feb Upminster III 3-3 Wanstead IV Upminster (StL) Match Details
Tue 21-Feb Waltham Forest 3-5 Barking I Leytonstone Match Details
Tue 21-Feb Wanstead II 6-2 Shell Wanstead House Match Details
Thu 23-Feb Barking III 4-2 Thurrock II Barking (StE) Match Details
Fri 24-Feb Southend II 1-7 Upminster II Southend-on-Sea (BC) Match Details
Tue 28-Feb Upminster III 2-3 Brentwood II Upminster (StL) Match Details
Thu 02-Mar Barking I 4-4 Wanstead I Barking (StE) Match Details
Thu 02-Mar Brentwood I 2-6 Roding & Loughton I Bardeswell Social Club Match Details
Fri 03-Mar Southend I 8-0 Waltham Forest Southend-on-Sea (BC) Match Details
Tue 07-Mar Wanstead IV 5- Thurrock II Wanstead House Match Details
Wed 08-Mar Powdermill 2-6 Ilford II Waltham Abbey Match Details
Wed 08-Mar Thurrock I 3-3 Roding & Loughton II Grays Working Mens Club Match Details
Thu 09-Mar Barking I 5-3 Basildon Barking (StE) Match Details
Tue 14-Mar Roding & Loughton II 6-0 Wanstead V Loughton Match Details
Tue 14-Mar Upminster II 4-4 Brentwood I Upminster (StL) Match Details
Tue 14-Mar Wanstead II 5-3 Southend I Wanstead House Match Details
Wed 15-Mar Writtle 7-1 Ilford I Writtle Match Details
Tue 21-Mar Waltham Forest 3-4 Upminster I Leytonstone Match Details
Wed 22-Mar Thurrock I 2-3 Wanstead IV Grays Working Mens Club Match Details
Thu 23-Mar Brentwood II 3-3 Barking III Bardeswell Social Club Match Details
Fri 24-Mar Southend II -7 Roding & Loughton I Southend-on-Sea (BC) Match Details
Tue 28-Mar Wanstead IV 3-3 Upminster III Wanstead House Match Details
Thu 30-Mar Basildon 4-4 Ilford I Basildon Progression Match Details
Fri 31-Mar Southend II 4-4 Barking II Southend-on-Sea (BC) Match Details
Tue 04-Apr Shell 2-5 Wanstead I Shell Club Match Details
Tue 04-Apr Upminster III 4-1 Roding & Loughton II Upminster (StL) Match Details
Tue 04-Apr Wanstead V 0-6 Brentwood II Wanstead House Match Details
Wed 05-Apr Thurrock II 1-5 Wanstead IV Grays Working Mens Club Match Details
Thu 06-Apr Barking II 8-0 Powdermill Barking (StE) Match Details
Mon 10-Apr Ilford I 5-2 Southend I Ilford (Redbridge) Match Details
Tue 11-Apr Shell 4-3 Basildon Shell Club Match Details
Tue 18-Apr Wanstead I 5-3 Waltham Forest Wanstead House Match Details
Tue 18-Apr Wanstead IV 5-1 Thurrock I Wanstead House Match Details
Wed 19-Apr Powdermill 3-4 Roding & Loughton I Waltham Abbey Match Details
Wed 19-Apr Writtle 3-4 Barking I Writtle Match Details
Thu 20-Apr Basildon 3-4 Waltham Forest Basildon Progression Match Details
Tue 25-Apr Upminster I 3-5 Basildon Upminster (StL) Match Details
Tue 25-Apr Waltham Forest 2-5 Wanstead II Leytonstone Match Details
Wed 26-Apr Writtle 4-4 Shell Writtle Match Details
Fri 28-Apr Southend I 4-4 Barking I Southend-on-Sea (BC) Match Details
Tue 02-May Upminster I 4-4 Shell Upminster (StL) Match Details

Main 2005/2006 Essex League Page   Division 1 Fixtures   Division 2 Fixtures   Division 3 Fixtures League Tables

Last Updated: Tuesday 27 June 2006 20:19