Essex Chess Association

Essex Chess League 2006-2007


Main 2006/2007 Essex League Page   Division 1 Fixtures   Division 2 Fixtures   Division 3 Fixtures League Tables

All Fixtures
Tue 03-Oct Upminster III 4-2 Brentwood II Upminster (StL) Match Details
Thu 05-Oct Barking I 4-3 Ilford I Barking (StE) Match Details
Tue 10-Oct Upminster II 5-2 Barking II Upminster (StL) Match Details
Tue 10-Oct Wanstead I 7- Wanstead II Wanstead House Match Details
Tue 10-Oct Wanstead IV 2-3 Wanstead V Wanstead House Match Details
Wed 11-Oct Thurrock III 0-6 Thurrock II Grays Working Mens Club Match Details
Thu 12-Oct Barking I 7-1 Waltham Forest Barking (StE) Match Details
Tue 17-Oct Roding & Loughton II 4-2 Upminster III Loughton Match Details
Tue 17-Oct Wanstead V 2-4 Wanstead IV Wanstead House Match Details
Wed 18-Oct Thurrock II 3-2 Thurrock III Grays Working Mens Club Match Details
Fri 20-Oct Southend I 4-3 Ilford I Southend-on-Sea (BC) Match Details
Mon 23-Oct Ilford I 4-4 Basildon Ilford (Redbridge) Match Details
Tue 24-Oct Roding & Loughton II 3-3 Barking III Loughton Match Details
Tue 24-Oct Upminster II 5-2 Wanstead III Upminster (StL) Match Details
Tue 24-Oct Wanstead V 4-2 Thurrock III Wanstead House Match Details
Thu 26-Oct Barking I 7- Southend I Barking (StE) Match Details
Thu 26-Oct Brentwood II 1-4 Wanstead IV Bardeswell Social Club Match Details
Tue 31-Oct Wanstead II 4-4 Ilford I Wanstead House Match Details
Tue 31-Oct Wanstead III 2-6 Roding & Loughton I Wanstead House Match Details
Tue 07-Nov Roding & Loughton I 7- Southend II Loughton Match Details
Tue 07-Nov Upminster III 2-4 Barking III Upminster (StL) Match Details
Wed 08-Nov Thurrock III 3-3 Wanstead V Grays Working Mens Club Match Details
Tue 14-Nov Shell 3-4 Wanstead II Shell Club Match Details
Tue 14-Nov Wanstead V 1-5 Brentwood II Wanstead House Match Details
Wed 15-Nov Thurrock III 2-3 Wanstead IV Grays Working Mens Club Match Details
Thu 16-Nov Barking II 6-1 Wanstead III Barking (StE) Match Details
Fri 17-Nov Southend I 4-4 Basildon Southend-on-Sea (BC) Match Details
Mon 20-Nov Ilford II 4-3 Barking II Ilford (Redbridge) Match Details
Tue 21-Nov Roding & Loughton II 2-3 Wanstead V Loughton Match Details
Tue 21-Nov Upminster I 3-5 Writtle Upminster (StL) Match Details
Wed 22-Nov Thurrock II 2-4 Wanstead IV Grays Working Mens Club Match Details
Thu 23-Nov Brentwood I 7- Wanstead III Bardeswell Social Club Match Details
Tue 28-Nov Shell 2-6 Barking I Shell Club Match Details
Tue 28-Nov Waltham Forest 3-4 Ilford I Leytonstone Match Details
Wed 29-Nov Writtle 5-2 Southend I Writtle Match Details
Thu 30-Nov Barking II 4-3 Roding & Loughton I Barking (StE) Match Details
Thu 30-Nov Basildon 4-4 Wanstead I Basildon Progression Match Details
Thu 30-Nov Brentwood II 4-1 Upminster III Bardeswell Social Club Match Details
Tue 05-Dec Wanstead I 5-3 Shell Wanstead House Match Details
Tue 05-Dec Waltham Forest 5-3 Southend I Leytonstone Match Details
Tue 05-Dec Wanstead III 5-3 Thurrock I Wanstead House Match Details
Tue 05-Dec Wanstead IV 6-0 Thurrock III Wanstead House Match Details
Thu 07-Dec Brentwood II 5-1 Wanstead V Bardeswell Social Club Match Details
Mon 11-Dec Ilford I 5-2 Upminster I Ilford (Redbridge) Match Details
Tue 12-Dec Wanstead II 4-3 Barking I Wanstead House Match Details
Tue 12-Dec Upminster III 4-2 Wanstead V Upminster (StL) Match Details
Tue 12-Dec Wanstead IV 2-4 Roding & Loughton II Wanstead House Match Details
Thu 14-Dec Brentwood I 4-4 Ilford II Bardeswell Social Club Match Details
Mon 18-Dec Thurrock I 2-6 Bishop's Stortford Grays Working Mens Club Match Details
Tue 19-Dec Upminster I 2-5 Barking I Upminster (StL) Match Details
Tue 19-Dec Waltham Forest 4-4 Wanstead I Leytonstone Match Details
Tue 19-Dec Wanstead IV 4-1 Thurrock II Wanstead House Match Details
Thu 04-Jan Bishop's Stortford 6-1 Wanstead III Bishop's Stortford Match Details
Mon 08-Jan Thurrock I 2-6 Barking II Grays Working Mens Club Match Details
Mon 08-Jan Ilford I 5-2 Wanstead I Ilford (Redbridge) Match Details
Tue 09-Jan Roding & Loughton II 2-3 Thurrock II Loughton Match Details
Fri 12-Jan Southend II 4-3 Ilford II Southend-on-Sea (BC) Match Details
Mon 15-Jan Ilford II 3-4 Bishop's Stortford Ilford (Redbridge) Match Details
Tue 16-Jan Wanstead III 7-1 Southend II Wanstead House Match Details
Tue 16-Jan Upminster III 3-3 Roding & Loughton II Upminster (StL) Match Details
Tue 16-Jan Wanstead IV 3-2 Brentwood II Wanstead House Match Details
Wed 17-Jan Thurrock II 1-4 Wanstead V Grays Working Mens Club Match Details
Thu 18-Jan Barking III 4-1 Thurrock III Barking (StE) Match Details
Thu 18-Jan Basildon 3-5 Upminster I Basildon Progression Match Details
Fri 19-Jan Southend I 5-2 Wanstead II Southend-on-Sea (BC) Match Details
Tue 23-Jan Roding & Loughton I 7-1 Thurrock I Loughton Match Details
Thu 25-Jan Brentwood I 5-2 Upminster II Bardeswell Social Club Match Details
Fri 26-Jan Southend II 1-6 Bishop's Stortford Southend-on-Sea (BC) Match Details
Tue 30-Jan Wanstead III 3-4 Ilford II Wanstead House Match Details
Tue 30-Jan Roding & Loughton II 3-2 Brentwood II Loughton Match Details
Tue 30-Jan Shell 2-6 Writtle Shell Club Match Details
Tue 30-Jan Upminster III 5- Thurrock II Upminster (StL) Match Details
Tue 30-Jan Wanstead V 2-4 Barking III Wanstead House Match Details
Tue 06-Feb Upminster II 4-3 Roding & Loughton I Upminster (StL) Match Details
Wed 07-Feb Thurrock III 0-6 Upminster III Grays Working Mens Club Match Details
Thu 08-Feb Barking I 3-4 Writtle Barking (StE) Match Details
Thu 08-Feb Brentwood I 7-1 Thurrock I Bardeswell Social Club Match Details
Tue 13-Feb Upminster II 7-1 Southend II Upminster (StL) Match Details
Tue 13-Feb Wanstead V 1-5 Roding & Loughton II Wanstead House Match Details
Wed 14-Feb Thurrock II 2-3 Brentwood II Grays Working Mens Club Match Details
Thu 15-Feb Basildon 2-5 Barking I Basildon Progression Match Details
Tue 20-Feb Upminster I 4-3 Wanstead II Upminster (StL) Match Details
Wed 21-Feb Thurrock III 1-5 Brentwood II Grays Working Mens Club Match Details
Thu 22-Feb Basildon 6-1 Wanstead II Basildon Progression Match Details
Fri 23-Feb Southend II 1-6 Thurrock I Southend-on-Sea (BC) Match Details
Tue 27-Feb Upminster III 4-1 Thurrock III Upminster (StL) Match Details
Thu 01-Mar Brentwood II 1-4 Roding & Loughton II Bardeswell Social Club Match Details
Mon 05-Mar Ilford II 5-3 Upminster II Ilford (Redbridge) Match Details
Tue 06-Mar Waltham Forest 4-3 Basildon Leytonstone Match Details
Tue 06-Mar Wanstead II 2-6 Writtle Wanstead House Match Details
Tue 06-Mar Wanstead V 2-3 Thurrock II Wanstead House Match Details
Wed 07-Mar Thurrock III -5 Roding & Loughton II Grays Working Mens Club Match Details
Thu 08-Mar Barking II 4-3 Brentwood I Barking (StE) Match Details
Fri 09-Mar Southend I 7-1 Shell Southend-on-Sea (BC) Match Details
Tue 13-Mar Roding & Loughton II 2-4 Wanstead IV Loughton Match Details
Tue 13-Mar Wanstead II 5-3 Waltham Forest Wanstead House Match Details
Tue 13-Mar Wanstead V 3-2 Upminster III Wanstead House Match Details
Mon 19-Mar Ilford I 6-1 Writtle Ilford (Redbridge) Match Details
Tue 20-Mar Upminster I 4-3 Southend I Upminster (StL) Match Details
Wed 21-Mar Thurrock II 4-1 Upminster III Grays Working Mens Club Match Details
Fri 23-Mar Southend II 2-5 Brentwood I Southend-on-Sea (BC) Match Details
Mon 26-Mar Thurrock I 3-5 Upminster II Grays Working Mens Club Match Details
Thu 29-Mar Barking II 3-4 Southend II Barking (StE) Match Details
Thu 29-Mar Brentwood II 4-1 Thurrock II Bardeswell Social Club Match Details
Tue 03-Apr Wanstead I 6-2 Upminster I Wanstead House Match Details
Tue 03-Apr Wanstead IV 4-1 Upminster III Wanstead House Match Details
Thu 05-Apr Bishop's Stortford 5-2 Brentwood I Bishop's Stortford Match Details
Tue 10-Apr Wanstead I 5-3 Barking I Wanstead House Match Details
Wed 11-Apr Thurrock II 1-5 Roding & Loughton II Grays Working Mens Club Match Details
Wed 11-Apr Writtle 7-1 Waltham Forest Writtle Match Details
Thu 12-Apr Basildon 5-2 Shell Basildon Progression Match Details
Thu 12-Apr Brentwood II 3-3 Thurrock III Bardeswell Social Club Match Details
Mon 16-Apr Thurrock I 3-5 Ilford II Grays Working Mens Club Match Details
Tue 17-Apr Roding & Loughton I 3-4 Brentwood I Loughton Match Details
Wed 18-Apr Writtle 5-3 Wanstead I Writtle Match Details
Thu 19-Apr Barking III 3-2 Wanstead IV Barking (StE) Match Details
Tue 24-Apr Roding & Loughton I 4-3 Bishop's Stortford Loughton Match Details
Tue 24-Apr Roding & Loughton II 4-1 Thurrock III Loughton Match Details
Tue 24-Apr Wanstead I 6-2 Southend I Wanstead House Match Details
Tue 24-Apr Upminster I 6-2 Waltham Forest Upminster (StL) Match Details
Wed 25-Apr Writtle 7-1 Basildon Writtle Match Details
Mon 30-Apr Ilford II 3-5 Roding & Loughton I Ilford (Redbridge) Match Details
Tue 01-May Shell 3-5 Upminster I Shell Club Match Details
Tue 01-May Upminster III 3-2 Wanstead IV Upminster (StL) Match Details
Thu 03-May Barking III 3-2 Brentwood II Barking (StE) Match Details
Thu 03-May Bishop's Stortford 4-3 Upminster II Bishop's Stortford Match Details
Tue 08-May Waltham Forest 4-3 Shell Leytonstone Match Details
Wed 09-May Thurrock II 1-5 Barking III Grays Working Mens Club Match Details
Thu 10-May Bishop's Stortford 8-0 Barking II Bishop's Stortford Match Details
Mon 14-May Ilford I 5-2 Shell Ilford (Redbridge) Match Details

Main 2006/2007 Essex League Page   Division 1 Fixtures   Division 2 Fixtures   Division 3 Fixtures League Tables

Last Updated: Monday 18 June 2007 13:46