Essex Chess Association

Essex Chess League 2009/2010

All Fixtures


Main 2009/2010 Essex League Page Division 1 Fixtures Division 2 Fixtures Division 3 Fixtures Division 4 Fixtures All Fixtures Tables

EL4 Wed 30-Sep Thurrock IV 2-4 Thurrock III Grays Working Mens Club
EL1 Tue 06-Oct Wanstead I 7-1 Wanstead II Wanstead House
EL4 Tue 06-Oct Upminster IV 1-4 Upminster III Upminster (StL)
EL4 Tue 06-Oct Wanstead IV 1-4 Roding & Loughton II Wanstead House
EL3 Thu 08-Oct Barking II 3-3 Ilford III Barking (StE)
EL1 Tue 13-Oct Wanstead II 2-6 Wanstead I Wanstead House
EL4 Tue 13-Oct Upminster III 5-1 Upminster IV Upminster (StL)
EL4 Tue 13-Oct Wanstead IV 2-4 Southend II Wanstead House
EL4 Wed 14-Oct Thurrock III 4-2 Thurrock IV Grays Working Mens Club
EL2 Fri 16-Oct Southend I 5-3 Brentwood I Thorpe Bay BC
EL1 Tue 20-Oct Upminster I 3-5 Writtle Upminster (StL)
EL4 Tue 20-Oct Wanstead IV 3-3 Upminster IV Wanstead House
EL3 Wed 21-Oct Thurrock II 4-2 Wanstead III Grays Working Mens Club
EL2 Thu 22-Oct Brentwood I 6-1 Ilford II Bardswell Social Club
EL3 Mon 26-Oct Ilford III 2-4 Upminster II Redbridge
EL4 Tue 27-Oct Roding & Loughton II 4-2 Thurrock IV Loughton
EL2 Thu 29-Oct Basildon 6-1 Ilford II Basildon Papworth
EL3 Thu 29-Oct Brentwood II 4-1 Thurrock II Bardswell Social Club
EL4 Fri 30-Oct Southend II 3-2 Upminster III Thorpe Bay BC
EL3 Mon 02-Nov Ilford III 4-2 Thurrock II Redbridge
EL1 Tue 03-Nov Wanstead I 4-4 Writtle Wanstead House
EL4 Wed 04-Nov Thurrock IV 2-4 Southend II Grays Working Mens Club
EL2 Thu 05-Nov Brentwood I 5-3 Roding & Loughton I Bardswell Social Club
EL1 Thu 05-Nov Barking I 4-4 Wanstead I Barking (StE)
EL3 Tue 10-Nov Upminster II 6-0 Thurrock II Upminster (StL)
EL3 Tue 10-Nov Wanstead III 2-4 Ilford III Wanstead House
EL2 Wed 11-Nov Thurrock I 5-3 Ilford II Grays Working Mens Club
EL1 Thu 12-Nov Barking I 3-5 Upminster I Barking (StE)
EL4 Fri 13-Nov Southend II 2-4 Roding & Loughton II Thorpe Bay BC
EL1 Tue 17-Nov Wanstead II 2-5 Ilford I Wanstead House
EL2 Tue 17-Nov Roding & Loughton I 3-4 Basildon Loughton
EL4 Tue 17-Nov Upminster III 6-0 Wanstead IV Upminster (StL)
EL4 Fri 20-Nov Southend II 3-2 Thurrock III Thorpe Bay BC
EL1 Mon 23-Nov Ilford I 4-4 Barking I Redbridge
EL2 Tue 24-Nov Roding & Loughton I 4-4 Southend I Loughton
EL3 Tue 24-Nov Wanstead III 3-2 Barking II Wanstead House
EL4 Tue 24-Nov Upminster IV 2-4 Thurrock III Upminster (StL)
EL3 Thu 26-Nov Brentwood II 5- Wanstead III Bardswell Social Club
EL2 Mon 30-Nov Ilford II 4-4 Basildon Redbridge
EL3 Tue 01-Dec Upminster II 5-1 Barking II Upminster (StL)
EL1 Wed 02-Dec Writtle 6-2 Wanstead II Writtle
EL2 Wed 02-Dec Thurrock I 3-4 Roding & Loughton I Grays Working Mens Club
EL4 Wed 02-Dec Thurrock III 3-3 Wanstead IV Grays Working Mens Club
EL4 Fri 04-Dec Southend II 4-2 Thurrock IV Thorpe Bay BC
EL1 Tue 08-Dec Upminster I 6-1 Ilford I Upminster (StL)
EL4 Tue 08-Dec Roding & Loughton II 2-3 Upminster III Loughton
EL2 Wed 09-Dec Thurrock I 2-6 Southend I Grays Working Mens Club
EL4 Wed 09-Dec Thurrock III 2-4 Upminster IV Grays Working Mens Club
EL1 Tue 15-Dec Wanstead I 6-2 Ilford I Wanstead House
EL1 Thu 17-Dec Barking I 5-2 Wanstead II Barking (StE)
EL4 Tue 22-Dec Wanstead IV 3-3 Thurrock IV Wanstead House
EL1 Tue 05-Jan Wanstead I 4-3 Barking I Wanstead House
EL3 Tue 05-Jan Upminster II 5-0 Wanstead III Upminster (StL)
EL1 Wed 13-Jan Writtle 4-4 Upminster I Writtle
EL4 Wed 13-Jan Thurrock III -5 Upminster III Grays Working Mens Club
EL1 Mon 18-Jan Ilford I 4-3 Wanstead II Redbridge
EL3 Tue 19-Jan Upminster II 4-1 Ilford III Upminster (StL)
EL4 Wed 20-Jan Thurrock IV 1-4 Roding & Loughton II Grays Working Mens Club
EL3 Thu 21-Jan Barking II 5- Brentwood II Barking (StE)
EL2 Fri 22-Jan Southend I 6-1 Thurrock I Thorpe Bay BC
EL2 Mon 25-Jan Ilford II 2-5 Brentwood I Redbridge
EL1 Tue 26-Jan Wanstead II 2-5 Barking I Wanstead House
EL1 Wed 27-Jan Writtle 6-2 Wanstead I Writtle
EL3 Wed 27-Jan Thurrock II 2-4 Barking II Grays Working Mens Club
EL1 Mon 01-Feb Ilford I 3-5 Upminster I Redbridge
EL3 Tue 02-Feb Wanstead III 3-2 Thurrock II Wanstead House
EL4 Wed 03-Feb Thurrock IV 0-6 Upminster IV Grays Working Mens Club
EL2 Thu 04-Feb Basildon 5-3 Southend I Basildon Papworth
EL1 Thu 04-Feb Barking I 4-4 Writtle Barking (StE)
EL3 Mon 08-Feb Ilford III 2-3 Brentwood II Redbridge
EL4 Tue 09-Feb Roding & Loughton II 3-3 Wanstead IV Loughton
EL4 Tue 09-Feb Upminster IV 3-2 Thurrock IV Upminster (StL)
EL3 Thu 11-Feb Barking II 4-1 Thurrock II Barking (StE)
EL2 Tue 16-Feb Roding & Loughton I 6-2 Ilford II Loughton
EL3 Tue 16-Feb Wanstead III -5 Upminster II Wanstead House
EL4 Tue 16-Feb Upminster IV 5-1 Wanstead IV Upminster (StL)
EL3 Wed 17-Feb Thurrock II 2-4 Brentwood II Grays Working Mens Club
EL2 Thu 18-Feb Brentwood I 1-6 Basildon Bardswell Social Club
EL3 Thu 18-Feb Barking II 4-1 Wanstead III Barking (StE)
EL2 Fri 19-Feb Southend I 2-5 Roding & Loughton I Thorpe Bay BC
EL2 Mon 22-Feb Ilford II 3-4 Southend I Redbridge
EL3 Tue 23-Feb Upminster II 5- Brentwood II Upminster (StL)
EL4 Tue 23-Feb Roding & Loughton II 4-2 Southend II Loughton
EL1 Wed 24-Feb Writtle 6-1 Ilford I Writtle
EL4 Wed 24-Feb Thurrock IV 1-5 Upminster III Grays Working Mens Club
EL2 Thu 25-Feb Basildon 4-4 Thurrock I Basildon Papworth
EL1 Tue 02-Mar Wanstead I 6-2 Upminster I Wanstead House
EL3 Tue 02-Mar Wanstead III 2-3 Brentwood II Wanstead House
EL3 Thu 04-Mar Brentwood II 2-3 Ilford III Bardswell Social Club
EL1 Mon 08-Mar Ilford I 5-3 Wanstead I Redbridge
EL4 Tue 09-Mar Upminster IV 2-4 Roding & Loughton II Upminster (StL)
EL4 Wed 10-Mar Thurrock III 4-1 Southend II Grays Working Mens Club
EL2 Mon 15-Mar Ilford II 1-6 Thurrock I Redbridge
EL1 Tue 16-Mar Upminster I 2-5 Wanstead I Upminster (StL)
EL2 Tue 16-Mar Thurrock I 3-4 Brentwood I East Thurrock
EL4 Wed 17-Mar Thurrock III 1-5 Roding & Loughton II Grays Working Mens Club
EL1 Thu 18-Mar Barking I 6-2 Ilford I Barking (StE)
EL1 Mon 22-Mar Ilford I 1-7 Writtle Redbridge
EL4 Tue 23-Mar Roding & Loughton II 4-1 Upminster IV Loughton
EL4 Tue 23-Mar Upminster III 4-2 Southend II Upminster (StL)
EL2 Wed 24-Mar Thurrock I 2-5 Basildon Grays Working Mens Club
EL3 Thu 25-Mar Brentwood II 3-3 Upminster II Bardswell Social Club
EL3 Mon 29-Mar Ilford III 3-2 Barking II Redbridge
EL1 Tue 30-Mar Wanstead II 2-5 Writtle Wanstead House
EL2 Tue 30-Mar Roding & Loughton I 5-3 Brentwood I Loughton
EL4 Tue 30-Mar Upminster IV -5 Southend II Upminster (StL)
EL1 Tue 06-Apr Wanstead II 2-6 Upminster I Wanstead House
EL4 Tue 06-Apr Wanstead IV 0-6 Upminster III Wanstead House
EL3 Wed 07-Apr Thurrock II 3-3 Ilford III Grays Working Mens Club
EL3 Thu 08-Apr Brentwood II 3-3 Barking II Bardswell Social Club
EL2 Fri 09-Apr Southend I 8-0 Ilford II Thorpe Bay BC
EL3 Mon 12-Apr Ilford III 5-1 Wanstead III Redbridge
EL1 Tue 13-Apr Upminster I 2-5 Barking I Upminster (StL)
EL4 Tue 13-Apr Upminster III 2-3 Roding & Loughton II Upminster (StL)
EL4 Tue 13-Apr Wanstead IV 4-2 Thurrock III Wanstead House
EL3 Wed 14-Apr Thurrock II -5 Upminster II Grays Working Mens Club
EL4 Wed 14-Apr Thurrock IV 2-4 Wanstead IV Grays Working Mens Club
EL2 Thu 15-Apr Basildon 5-2 Roding & Loughton I Basildon Papworth
EL2 Thu 15-Apr Brentwood I 3-5 Southend I Bardswell Social Club
EL4 Fri 16-Apr Southend II 4-1 Upminster IV Thorpe Bay BC
EL2 Mon 19-Apr Ilford II 3-4 Roding & Loughton I Redbridge
EL1 Tue 20-Apr Upminster I 4-3 Wanstead II Upminster (StL)
EL4 Tue 20-Apr Upminster III 4-1 Thurrock III Upminster (StL)
EL4 Mon 26-Apr Southend II 6-0 Wanstead IV Ambleside
EL4 Tue 27-Apr Upminster III 3-2 Thurrock IV Upminster (StL)
EL3 Thu 29-Apr Barking II 3-2 Upminster II Barking (StE)
EL2 Fri 30-Apr Southend I 6-1 Basildon Thorpe Bay BC
EL4 Tue 04-May Roding & Loughton II 5- Thurrock III Loughton
EL2 Thu 06-May Basildon 6-1 Brentwood I Basildon Papworth
EL2 Tue 11-May Roding & Loughton I 5-3 Thurrock I Loughton
EL1 Wed 12-May Writtle 5-3 Barking I Writtle
EL2 Thu 13-May Brentwood I 8-0 Thurrock I Bardswell Social Club

Main 2009/2010 Essex League Page Division 1 Fixtures Division 2 Fixtures Division 3 Fixtures Division 4 Fixtures All Fixtures Tables

Last Updated: Wednesday 19 May 2010 14:52